Ulevit od ekzémů a lupenky dokáže česká rašelina

Vložil | 12.11.2021 | Žádné komentáře | ZDRAVÁ VÝŽIVA A RECEPTY

Mnoho lidí zná rašelinové koupele nebo zábaly, které se tradičně používají v třeboňských lázních při léčbě pohybového aparátu. Málo kdo ví, že látky obsažené v rašelině působí velmi blahodárně na ekzémy, seboreu a lupenku.

Rašelina obsahuje huminové látky, které vznikají převážně rozkladem rostlinných zbytků. Tyto látky jsou tedy organické, přírodní. Dokáží na sebe navázat zdraví škodlivé látky a přirozeně je vyloučit z těla. Dá se tedy říci, že mají i detoxikační účinek.

Látky obsažené v rašelině prostupují pokožkou těla a mají hojivé a desinfekční účinky. Těch se využívá jako podpora léčby při onemocnění pokožky, jako jsou ekzémy, lupenka či seborea. Velmi vhodné je využití i při mykózách. Jako přírodní produkt se musí podávání přípravků z rašeliny opakovat, nejde tedy o jednorázovou aplikaci, která by problém vyřešila hned, ale o postupný přírodní proces hojení.

Přírodní rašelinová kosmetika značky Balneopeat obsahuje několik skupin produktů: Rašelinové koupele, které jsou buď přírodní bez vůně nebo s vůní dřevitou či květinovou. Další skupinou jsou bylino-rašelinové koupele, které jsou relaxační, levandulové, nebo pro problematickou pleť.

Nebojte se problémů s odpady v koupelnách, jedná se o tekutiny bez tuhých příměsí.

Pro výrobu rašelinových koupelí se využívá domácí jihočeská slatinná rašelina. Díky unikátní technologii se z rašeliny získá extrakt bez tuhých částic, ale ponechá si své blahodárné účinky. Nemusíme se tedy obávat ucpání odpadů. V Bylino-rašelinových koupelích jsou používány české byliny od certifikovaných dodavatelů a opět výsledná koupel neobsahuje pevné částice. Vanu po koupeli umyjeme běžnými úklidovými prostředky.

Koupele značky Balneopeat se dají používat i lokálně pro máčení postižených míst. Navíc můžeme zvolit přírodní mýdla, která jsou z rašeliny, ale i pouze z bylin. Tato mýdla jsou velmi oblíbená pro krásnou přírodní vůní, a také proto, že nevysušují pokožku.

www.balneopeat.cz

Komentáře