Sponzor rubriky

Výsadba česneku je tady

Vložil | 29.9.2014 | Žádné komentáře | UŽITKOVÁ ZAHRADA

_MG_4246
Posledních pár let se navyšuje zájem o český česnek, jehož chuť je, na rozdíl od dováženého česneku ze zahraničí, plná a dává našemu pokrmu správný říz. Celá řada zahradníků, zahrádkářů i ostatních pěstitelů se k pěstování této rostliny opět navrací.

Pro lepší a rychlejší zakořenění a celkovou podporu obranyschopnosti česneku proti nepříznivým vlivům je velmi vhodné namořit stroužky v Lignohuminu.  Dávkování Lignohuminu je 1 ml/0,1 l vody po dobu 2-3 hodin. Poté roztok 4x-6x naředíme a použijeme jako zálivku. Neměli bychom zapomínat ani na ostatní cibuloviny (tulipány, jiřinky, lilie…), které na podzim či na jaře pravidelně vysazujeme do zahrádky. Jejich máčením v tomto roztoku podpoříme lepší zakořeňování, růst a celkovou odolnost.

Lignohumin je kapalný přípravek vyrobený z rašeliny slatinného typu, obohacený o extrakt z hnědé mořské řasy. Obsahuje směs huminových i fulvových kyselin, další biologicky aktivní látky a určité množství živin včetně stopových prvků ve snadno přijatelné formě pro rostliny.

Běžné dávkování Lignohuminu je 10 ml na 10l vody. Můžeme ho použít k zálivce na veškeré pěstované rostliny (pokojové i zahradní rostliny, ovoce, zelenina, orchideje…) a trávník. Pro aplikaci na list volíme menší koncentraci. Nemusíme se obávat popálení rostlin. Podporuje zakořeňování, růst a celkově větší obranyschopnost všech rostlin.


TIP RAŠELINA a.s.

Po použití Lignohuminu rostliny lépe rostou, protože huminové látky usnadní transport živin do rostliny. Lignohumin má příznivý a komplexní vliv na rostliny. Podporuje jejich zakořeňování, růst a kvetení, zvyšuje přirozenou obranyschopnost vůči abiotickému stresu, zlepšuje regeneraci při poškození. Opakovaná aplikace přípravku zlepšuje kondici pěstovaných rostlin a zvyšuje jejich výnos a kvalitu. Výrobek si můžete zakoupit v e-shopu za 99 Kč.

Komentáře