Sponzor rubriky

Hledáte netradiční materiál pro dům a nebo zahradu? Odhalte krásu přírodního kamene!

Vložil | 12 11, 2015 | Žádné komentáře | OKRASNÁ ZAHRADA

 

Přírodní kámen je od pradávna spojen se stavbou lidských obydlí i s výzdobou zahrad. Současná doba se vyznačuje návratem člověka k přírodě, a tak je opět velmi moderní zkrášlovat svou zahradu nejen rostlinami, ale také přírodními kameny. Ty jsou charakteristickými prvky zahrad nejen z dekorativního, ale i z praktického hlediska – například různé druhy barevných drtí vám díky svým vlastnostem skvěle zjednoduší práci na zahradě. Přírodní kameny ovšem slouží i k obkládání zdí či k pokládce dlažeb, které vám zpříjemní čas strávený nejen v domě, ale i relaxací na terase, v pergole či u bazénu.

prodejna (3)Na rozdíl od dávných časů je ale dnes práce s kamenem mnohem snadnější – jednotlivé kameny jsou již zpracovány pro konkrétní účely, a tak je obkládání domů, stavba zídek, či dláždění podlah dnes mnohem jednodušší než kdy dříve. Dnešní doba nám navíc dovoluje nemuset se omezovat pouze na kameny, které vznikly v našich zeměpisných šířkách, ale moci si pořídit jakýkoli druh kamene, který příroda vytvořila v kterémkoli koutě světa. Pro vytváření chodníčků pak slouží nášlapné kameny a kamenné desky, které své majitele i návštěvníky provázejí po zahradě a mohou sloužit také jako schůdky ve vymodelovaném terénu. O náležitou atmosféru zahrad se starají nejen kameny samotné, ale také různé kamenné předměty, jakými jsou kamenné sochy, pítka pro ptáky, japonské lucerny či vodní prvky v podobě fontán či kamenných studánek. Zvyk obklopovat se kamennými sochami zvířat i buddhů a vodními elementy v podobě vodopádů a fontán vznikl na Dálném východě, nicméně časem se přesunul také do Evropy a v současné době se i v naší vlasti z tohoto dávného zvyku stal poměrně moderní trend.

Obkladový a dlažební kámen – luxus dostupný všem

Obklady i dlažby z přírodního kamene v sobě snoubí výjimečné vlastnosti, a proto se v posledních letech stávají velmi populárními. Jejich estetická hodnota je skutečně vysoká, neboť se nejedná o žádné napodobeniny kamene, ale o opravdový kámen vytvořený přírodou. Každý kámen je tedy naprosto originální – podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické.

kamenný obklad (3)Produkty, které jsou z těchto přírodních kamenů vyrobeny, jsou pak  neopakovatelné a proto nepodléhají trendům. Vzhled kamenných obkladů i dlažeb je tak nadčasový, že bude vypadat dobře ve valašské dřevěnici i v domě postaveném v moderním stylu. Přírodní kámen je utvářen přírodou po staletí, a je tedy jisté, že se jedná o kvalitní materiál, který i ve vaší domácnosti přetrvá věky. Můžete jej přitom použít takřka neomezeně – jak do exteriéru, tak  do interiérové místnosti – od vstupní haly, přes schodiště a obývací pokoj až po ložnici. Přírodní kameny jsou ovšem vhodné také k obložení krbů či zdí v namáhaných prostorách, jako jsou kuchyně či koupelny.

Mnoho lidí se mylně domnívá, že krásné přírodní materiály jsou mnohem dražší než ty umělé. Obvykle tomu ovšem vůbec tak není. Exkluzivní přírodní materiál je cenově srovnatelný a často dokonce levnější než nešťastné napodobeniny kamene vyrobené v továrně. Přírodní kámen je navíc barevnostně stálý a zároveň poskytuje domu bezpečnou ochranu, neboť je ohnivzdorný i odolný proti povětrnostním podmínkám.

kamenný obklad (2)Firma Kameny.cz nabízí velké množství druhů kamenných obkladů a dlažeb. Velká výhoda tohoto materiálu spočívá v tom, že k mnohým obkladům firma Kameny.cz nabízí i dlažby a zídky, které jsou vytvořeny ze stejného kamene i ve stejné barevnosti. Z přírodního kamene si tak v jednotném designu můžete vytvořit nejen fasády, sloupy a sokly domů, ale i prakticky všechny ostatní exteriéry – ploty, opěrné zídky, venkovní krby, podlahy i obložení altánů.

U domů je ovšem třeba dbát na celkový kontext, a proto by k domu měly ladit i chodníčky v zahradách, dlažby na příjezdové komunikaci či parkovací stání. Z obdobného materiálu si pak můžete zhotovit i protiskluzové dlažby kolem bazénů či na terasách. Kolem vydlážděné plochy je příhodné vysadit zeleň, jež dotvoří půvabný estetický dojem, který vás bude těšit při každém pohledu. Chcete-li si pořídit obklad či dlažbu, které se snadno pokládají a navíc vydrží mnoho let s minimální údržbou, je pro vás přírodní kámen ideálním řešením.

Důraz na přírodu

Je důležité, aby všechny výše zmíněné kamenné prvky byly skutečně přírodní, neboť s kameny je to podobné jako s rostlinami – opravdová květina stvořená přírodou bude vždy krásnější než umělá. Přírodní materiál je naprosto originální, žádné prvky se na něm neopakují a navíc vám vždy dodá spoustu energie.

Prodejní areál společnosti Kameny.cz tradičně navštěvují především lidé, kteří se rádi obklopují hezkými věcmi a přemýšlejí nad svým domem a zahradou jak z praktického, tak z estetického hlediska. Tím, že zákazníci v České republice i na Slovensku čím dál více vyžadují produkty, které jsou kvalitní, trvanlivé a zároveň esteticky hodnotné, pozvedají v našich zemích kulturu bydlení a zahradničení.

šlapáky (1)   prodejna (1)

Ukázka kompozic v japonské zahradě, která je součástí areálu společnosti Kameny.cz

Autor příspěvku: Sabina Freundová

Příště se můžete těšit na: jak chránit domácí mazlíčky před zimou

Komentáře