Sponzor rubriky

Hledáte hnojivo s tradicí a jistou účinností? Použijte Cererit!

Vložil | 13.6.2016 | Jeden komentář | UŽITKOVÁ ZAHRADA

 

Rozkvetlé jabloně, záhonky s první úrodou, rozkvetlé pivoňky – na toto období se těšíme koncem každé zimy. Avšak je tu jedna důležitá věc, kterou nesmíme opomenout, abychom se mohli na zdravé a rozkvetlé rostliny těšit – správné hnojení.

cererit_letakNa trhu je mnoho hnojiv, které můžeme použít, a patří mezi ně i CERERIT GSH NPK 8-13-11. Toto ryze české hnojivo se začalo vyrábět v roce 1980 v Synthesii Pardubice pod obchodním názvem CERERIT – Z. Hojně bylo využíváno hlavně na profesionálním trhu, postupem doby se však výrobce Lovochemie, a.s. rozhodl vyhovět poptávce po malém balení, a tím se umožnilo přístupu i na tzv. hobby trh. I přes velké množství jiných hnojiv se CERERIT GSH NPK 8-13-11 drží stále na předních místech prodejů.

A jak je to dnes?

Pod názvem CERERIT GSH NPK 8-13-11 musí být uvedeno hnojivo, které splňuje podmínky registrace a odpovídá svým složením těmto hodnotám: 8 % N, 13 % P2O5, 11 % K2O, 15 % S, 2 % MgO. Na trhu jsou k dostání i jiné modifikace CERERITu GSH NPK 8-13-11, které jsou uzpůsobeny pro potřeby jednotlivých rostlin. Název CERERIT však musí být doplněn konkrétním názvem pro jakou rostlinu je určený. V této modifikaci je zachováno minimální množství 60% originálního hnojiva CERERIT GSH NPK 8-13-11 spolu s označením přidané látky.

K čemu je hnojivo určené?

CERERIT GSH NPK 8-13-11 je vícesložkové hnojivo určené pro výživu všech zahradních rostlin. Jde tedy o univerzální hnojivo, které můžeme použit jak pro produkční zahradu (ovocné dřeviny, zelenina), tak i pro okrasnou část rostlin. Díky velmi nízkému obsahu chlóru je vhodný i pro citlivé plodiny. Můžeme ho použít jak při základním hnojení, tak i k přihnojování v průběhu vegetace.

cererit_sklizeňJaká je aplikace?

Granulovaná forma umožňuje aplikaci buď rozmetáním nebo zapravením do půdy při její přípravě pro výsevy nebo výsadby. Doporučuje se rozdělit dávku hnojiva v poměru 2/3 dávky před výsadbou (základní hnojení) a 1/3 dávky k přihnojení během vegetace.

Autor příspěvku: Hana Rosolová, Lovochemie a.s.

Jeden komentář

  1. Richard (7 roky  zpět)

    Toto jsem nezkoušel. Mám ozkoušená jiná hnojivo na trávník a nejčastěji se mi zdají nejlepší ty co mají hodně draslíku. Přijde mi pak ten trávník odolnější vůdči počasí a pak na bylinky a rybíz, atd, to upřednostňuji bio kompost, co si udělám doma.

Komentáře