Sponzor rubriky

Chcete mít letos vlastní melouny? Návod na pěstování najdete na našem videu!

Vložil | 8.3.2021 | Žádné komentáře | UŽITKOVÁ ZAHRADA, VIDEA

Pěstování melounů není tak složité, jak se na první pohled může zdát. Hlavní je kvalitní sadba, slunné stanoviště, dostatek živin a správně připravený záhon. A nezapomínejme, že melouny, stejně jako třeba cukety, potřebují kolem sebe dostatečně velký prostor. Co se týče sadby, semena melounů bychom měli vysévat právě teď v březnu. To proto, aby byly v květnu k dispozici zdravé a silné rostliny, které po “Zmrzlých” poputují na záhon…

S výsevem semínek začínáme v polovině až druhé dekádě měsíce března a na paměti bychom měli mít, že nejdůležitější je teplota při klíčení! Ta je potřeba poměrně vysoká, neměla by klesnout pod 22°C. Výsev semínek neprovádíme tzv. “na široko”, ale rovnou do sadbovačů a nebo malých květníčků či kelímků od jogurtu. Zhruba do dvou až tří  týdnů melouny  vyklíčí a vytvoří první děložní lístky. Dále pak pěstujeme sadbu podobně jako např. okurky nebo papriky, pozor ale opět na teplotu, ta by měla být kolem 20°C. Koncem dubna a začátkem května sadbu otužujeme a po 15. květnu vysazujeme na předem připravené záhony.

melouny_video

Jak správně vysadit melouny a jak se o ně starat? Na to se můžete podívat v instruktážním videu. Není to nic těžkého a názorné, čerstvě získané zkušenosti z krátkého filmu, se vám za pár týdnů jistě hodí! Hodně úspěchů v pěstování přeje Rašelina Soběslav.


Co budete jistě potřebovat?.

I melouny se musí hnojit. Pokud jejich pěstování budete zkoušet, a nebo už je pravidelně pěstujete, doporučujeme Organické hnojivo pro plodovou zeleninu. To  napomáhá k lepšímu prokořenění rostlin a následnému kvalitnímu růstu a větší násadě květů i plodů. Při dlouhodobějším používá se podílí na zvyšování podílu humusu v půdě. Pokud ho budeme aplikovat před výsadbou rostlin, máme zajištěno pozvolné a rovnoměrné uvolňování živin v průběhu celého vegetačního období, čímž je omezeno jejich vyplavování. Hnojivo si můžete zakoupit v e-shopu za 115 Kč, balení 2 kg.

Nejen pro pěstování melounů vám nabízíme sortiment kvalitních a léty prověřených výrobků (substráty, hnojiva, kondicionéry růstu aj.). Seznamte se s nabídkou našich zahradních center na www.raselinazc.cz. Podle bydliště si jistě vyberete to, které je vám nejblíže! A pokud chcete v této nelehké době nakupovat pohodlně z domova, využijte eshop.raselina.cz ….

Komentáře