Sponzor rubriky

Vychytávky při vyvazování a pěstování rajčat!

Vložil | 15.7.2022 | Žádné komentáře | UŽITKOVÁ ZAHRADA

Rad, nápadů a inspirací jsou plné všechny naše zahrady. Podívejte se na jeden fígl, který byste určitě měli vyzkoušet. Nápad nám poslala naše pravidelná čtenářka paní Vlasta.

Zdravím celou redakci a přikládám foto mých rajčat. Také je úspěšně pěstuji v pytlích a chci se podělit o malou vychytávku. K vyvazování ke kůlům používám nastříhané vyřazené punčocháče, které stonky rajčat nezaškrcují a jsou pružné při jejich růstu 🙂

Z hlediska pěstování nejsem žádný expert. Prostě nasypu vlastní kompostovku do pytlů asi na výšku 40 cm. Přidávám mykorhizní houby, to se mi osvědčilo a rajčata zasadím. Rohy pytlů dole trochu odstřihnu, kdybych náhodou přelila, ale snažím se zalívat rozumně. Mám na to plastový květník, kterým se dostanu přímo k povrchu zeminy, abych zbytečně nesmáčela listy. Když rajčata poporostou, zapíchnu dřevěný kůl a vyvazuji nastříhanými punčochami.

Přihnojuji Hoštickým hnojivem na rajčata a papriky s guánem. Zatím nestříkám žádnými postřiky. Protiví se mi to. Občas se mi stane, že ke konci sezóny chytnou rajčata plíseň, pak je raději zlikviduji. Sazenice dostávám od kamarádky, která má skleník. Zkouším všechno, ale moje nejoblíbenější jsou Start F1 a Tornádo F1. Sklizeň je myslím normální, nic extra. Občas vidím fotky dvoumetrových rajčat obsypaných ohromnými hrozny – tak to vážně nemám. Ale pro naši spotřebu to stačí až, až.

Hezký den přeje Vlasta K. ze Žebráku

A co vy, pochlubíte se také svou úrodou? Fotografie a krátké povídání můžete posílat na redakce@zahradnickakucharka.cz. Dopisovatele odměníme, stejně jako paní Vlastu, malým dárkem …

Komentáře