Sponzor rubriky

Pěstujte rostliny doma i na zahrádce s mykorhizou, budou ve vynikající kondici!

Vložil | 25.3.2024 | Žádné komentáře | UŽITKOVÁ ZAHRADA

Nová pěstitelská sezona je za dveřmi a kvapem se blíží i čas výsadeb a přesazování. My začínáme přemýšlet o tom, jaké rostliny budeme sázet a co udělat, abychom jim dopřáli co nejlepší start. Řada z vás už jistě slyšela o prospěšných mykorhizních houbách. Pro ty, co o nich nevědí, přinášíme informace, které mohou být inspirací pro jarní výsadby.

Díky prospěšným půdním houbám dochází k vyšší plodnosti, stabilnímu růstu, bohatšímu kvetení, snadnějšímu překonání stresových faktorů, snížení odumírání rostlin, lepšího zakořeňování, a dalších prospěšných efektů. Různé druhy mykorhizních hub jsou určeny pro různé druhy rostlin. Na českém trhu již existují přípravky s těmito přátelskými půdními houbami a mají široké uplatnění. Mykorhizní přípravek je velice vhodný k balkónovým a truhlíkovým rostlinám, jako jsou např. muškáty a petúnie. Skvělých výsledků s mykorhizou dosáhnete při použití na plodové zelenině. Taktéž se může aplikovat k pokojovým rostlinám, okrasným a ovocným keřům a stromům, bylinkám, atd.

mykorhizni_houby_petunie mykorhizni_houby_rajce

Mykorhizní houby jsou přátelské půdní houby, které spolupracují s rostlinou v přirozené symbióze. Tyto půdní houby vytvoří síť mikroskopických vláken, díky kterým rostliny získávají z půdy maximální množství živin a vody, které by samotné kořeny nebyly schopny rostlině předat. Pokud má rostlina možnost spolupracovat s mykorhizními houbami, stává se odolnější, zdravější a krásnější. Navíc se nejedná o standardní hnojivo, které ubývá každou zálivkou. Naopak, díky své struktuře mykorhizní houby pomáhají proti odplavování živin z půdy. Pro pěstitele to znamená, že s klidným svědomím může omezit dodatečné hnojení, a přesto rostliny nebudou strádat.

Mykorhizní houby jsou dlouhodobou, zcela přírodní a efektivní podporou pro vaše rostliny. Přípravky s jejich obsahem jsou určené k vytvoření mykorhizní symbiózy mezi kořeny pěstovaných rostlin a prospěšnými půdními houbami rodu Glomus. Vytvořená mykorhiza umožňuje lepší příjem vody a živin (zejména fosforu a draslíku) a jejich efektivnější dodání rostlinám. Mykorhizní houby musí přijít do kontaktu s kořeny rostlin. Rostlinu není možné předávkovat – vyšší dávka zajistí lepší rozvoj mykorhizy.

mykorhizni_houby_plodMykorhizní houby pro plodovou zeleninu – jsou vhodné pro rajčata, papriky a ostatní plodovou zeleninu (okurky, dýně, melouny, lilky, mochyně), ale rovněž např. i pro fazole a hrách. Díky svým vlastnostem zajišťují rostlinám lepší a vyrovnaný růst, bohatší a zdravější kořenový systém, větší nasazení květů a tvorbu plodů a vyšší odolnost rostlin proti nepříznivým vlivům.

mykorhizni_houby_balkonMykorhizní houby pro balkónové květiny – jsou vhodné pro muškáty, verbeny, petúnie, surfinie, fuchsie, lobelky, okrasné popínavé rostliny a další kvetoucí balkónové květiny. Díky svým vlastnostem zajišťují rostlinám lepší a vyrovnaný růst, bohatší a zdravější kořenový systém, větší nasazení květů, dlouhodobější kvetení a vyšší odolnost rostlin proti nepříznivým vlivům. Prostě a jednoduše pomáhají všude tam, kde je to potřeba…


Máte-li zájem o další výrobky z naší produkce (substráty, hnojiva, kondicionéry růstu aj.), navštivte eshop.raselina.cz , popř. stránky s nabídkou našich zahradních center na www.raselinazc.cz.

Komentáře