Sponzor rubriky

Maringotka – zahradní „chata na kolech“ vám nabídne vše, co k životu potřebujete

Vložil | 6.4.2023 | Jeden komentář | ZAHRADNÍ STAVBY A NÁBYTEK

Máte zahradu a přemýšlíte o stavbě chatky? Pokud nechcete procházet složitým procesem nekonečných jednání na úřadech, než získáte všechna povolení, vsaďte na maringotku. Její neopakovatelné kouzlo vám zpříjemní pobyt v přírodě.

Zvláštní kategorií dřevěných zahradních staveb jsou maringotky. Jejich boom odstartovala covidová pandemie, kdy lidé nemohli cestovat a většinu volného času chtěli trávit na chatách a zahradách. Maringotky si dnes pořizuje čím dál více milovníků romantiky. K bydlení na čtyřech kolech nepotřebujete žádná stavební povolení. Moderní maringotku si přitom můžete snadno upravit i k pohodlnému celoročnímu obývání. Mohou ji například využívat i vaši hosté při různých rodinných oslavách.

Maringotka se stala v Česku velkým hitem. Je krásná, stylová a každého překvapí, jaký komfort dokáže domek na kolech nabídnout. Většina maringotek má šířku 2,5 metru a délku 7 až 8 metrů, což je plocha běžné garsonky. Za přijatelnou cenu tak nabízí dostatek prostoru i pro dvě malé místnosti. Stačí ji jen dovézt na svůj pozemek a zaparkovat. Nepotřebujete žádná povolení úřadů, přijedete s maringotkou na svůj pozemek a můžete hned bydlet. Pocit svobody je k nezaplacení.

Zájem o maringotky raketově stoupá. Lidé podle odborníků stále víc touží po klidu v přírodě a zároveň chtějí snížit náklady za bydlení. Právě to všechno maringotky splňují. Minimalistický design a maximální soběstačnost, protože se nechají snadno a levně upravit k celoročnímu obývání.

Zateplit maringotku není žádný problém

Oproti běžným například srubovým zahradním chatkám lze maringotku velice snadno zateplit. A to nejenom střechu nebo podlahu, ale i obvodový plášť. Výhodou je, že maringotky jsou většinou postavené na principu trámové konstrukce, do které není problém instalovat tepelně izolační hmotu nebo polystyren a snadno je tak zateplit.

Jednoduše se nechají doplnit také izolovanými dveřmi a okny a není ani problém s instalací elektrických rozvodů, komínového systému a krbových kamen na ekologické vytápění dřevem. Pak už je jen na vaší fantazii, jak si maringotku sami upravíte. Zvenčí ji můžete doplnit třeba o terásku s příjemným posezením či grilem a skvělé místo pro letní párty s rodinou anebo přáteli je na světě – podobně jako u zahradní chaty . Maringotka se tak stane plnohodnotnou součástí vaší zahrady.

Maringotka, kterou si postavíte na vlastním pozemku – ať je to na zahradě nebo někde u lesa – vám umožní bližší kontakt s přírodou. Oproti dřevěným zahradním chatkám má přitom jednu velkou výhodu. A to, že má kola. Nemusíte ji deklarovat jako stavbu a podstupovat administrativně náročné kolo schvalovacích procedur na úřadech.

Maringotku ovšem nemusíte využívat jen jako chatu, ale také může sloužit jako prozatímní bydlení při stavbě domu a poté jako domek pro návštěvy. A co nabízí ze všeho nejvíc? Blízký kontakt s přírodou.

Autor textu: Vladeko s.r.o Tachlovice, pokračování příště…

Jeden komentář

  1. Buffalo (1 roky zpět)

    ale to co je na obrázcích žádná maringotka v pravém slova smyslu, není !!! jen zahradní domek na nefunkční atrapě podvozku !!! návíc předražené !!!

Komentáře