Sponzor rubriky

Pomalu končí prázdniny a ostražitosti ubývá. Věnujte pozornost bezpečnosti na dětských hřištích!

Vložil | 15 8, 2018 | Žádné komentáře | HRAJEME SI NA ZAHRADĚ

Rozbitá kolena, vyražené mléčné zuby, boule na čele a všelijaké další drobnější úrazy k dětství prostě patří a těžko dětem zabráníte (a byla by to chyba), aby se aspoň jednou za čas trochu nepotloukly. Na druhou stranu, proč je v tom podporovat, že?

Proto si řekneme pár rad, jak docílit toho, aby bylo dětské hřiště maximálně bezpečné a riziko úrazu minimální.

Nechte si hřiště postavit od odborníků

Navzdory hodně vousatému přísloví „Zlaté české ručičky“ doporučujeme přenechat stavbu dětského hřiště odborníkům. Ne snad, že by nešla stavba dětského hřiště zvládnout svépomocí, ale přece je montážní týmy z firem prodávající dětská hřiště mají více zkušeností jak se samotnou montáží tak i s ukotvením a dalšími souvisejícími úkony. Navíc, kdyby se to hřiště jednou sesypalo, máte to na koho svést, že?

Je rozdíl dopadnout na beton nebo na pryžovou podložku

Co rozhodně sníží nebezpečí úrazu vašich dětí, jsou speciální dopadové dlaždice. Jsou obvykle vyrobeny z pružné pryže a pokládají se na všechna riziková místa v bezprostřední blízkosti dětského hřiště. Takže pod skluzavku není od věci pryžovými deskami vydláždit i prostor u nástupního žebříku…

Pravidelné kontroly a údržba hřiště

Stokrát může být pravda, že dětské hřiště má pevné základy, odolnou konstrukci a skálopevný spojovací materiál, ale ani to nejbezpečnější hřiště na světě nemůže růst jako dříví v lese. Proto doporučujeme vždy na začátku a na konci sezóny (začátek jara a konec podzimu) provést důkladnou revizi vašeho hřiště, zda vlivem počasí nebo opotřebení neutrpělo újmu, která by mohla mít za následek zvýšené riziko úrazu. A čeho si při takových kontrolách všímat? Z celého hřiště jsou na poškození nejnáchylnější plastové součástky a za určitých okolností i kovové součástky a kotvící prvky, a to zejména v zimě, když teplota klesá pod bod mrazu. Plastová skluzavka nebo různé doplňky můžou v mrazivém počasí popraskat, nebo jinak poškodit.

Hřiště pro veřejnost, to je jiná liga

Pokud hřiště využívají kromě vašich dětí i jejich kamarádi ze sousedství, nemusíte se bát, že byste museli hřiště nějak upravovat nebo že byste museli běhat po úřadech a shánět štempl pro zpřístupnění vašeho hřiště i dětem ze sousedství. Nebylo by ale od věci nahradit standardní plastovou skluzavku skluzavkou laminátovou. Ta je mnohem pevnější a odolnější proti opotřebování a tužší kořínek prokáže i během zimních měsíců, kdy si může vyloženě pískat, protože v ČR se tak silný mráz, který by ji poškodil, asi jen tak neobjeví.

Klidný zbytek prázdnin přeje Vladeko s.r.o. Tachlovice, váš partner pro dětskou zábavu.

Komentáře