Sponzor rubriky

Keukenhof – park plný tulipánů

Vložil | 16 4, 2013 | Žádné komentáře | OKRASNÁ ZAHRADA

 

Při vyslovení slova Holandsko si každý vybaví větrné mlýny, coffee shopy a hlavně TULIPÁNY. Právě tulipány a jiné jarní cibuloviny lákají tisíce lidí každý rok do parku Keukenhof.

Nejrůznější barvy, tvary a velikosti cibulovin můžete obdivovat na ploše 32 ha. Některá místa Vám budou připadat až kýčovitá. Celým parkem prochází 15 km dlouhá stezka, která ukazuje nejrůznější kompozice. Nechybí ani řada odpočívadel, restaurace, stánky s občerstvením a s drobnými dárky. Velmi populární je větrný mlýn, u kterého vede i kanál s možností propůjčení loďky.

V jednotlivých pavilónech jsou pro Vás přichystány výstavy různých druhů rostlin a květinových aranžmá. Velmi oblíbené dřeváky jsou zde všudy přítomné, slouží jako dekorace i jako závěsné květináče.

Určitě si na tento výlet nezapomeňte vzít fotoaparát, protože krásné fotky zde udělá doslova každý. Pokud byste si chtěli tento krásný park plný cibulovin prohlédnout, udělejte tak rychle, termín výstavy cibulovin trvá od 21.3.2013 do 20.5.2013. Vřele Vám tento výlet doporučuji, zažijte opravdu nevšední zážitek.

Petra Dvořáková, Rašelina a.s.

 

 

Komentáře zakázany.