Sponzor rubriky

Vysazujete letos jahody? Zkuste Frigo sadbu!

Vložil | 17.4.2023 | Žádné komentáře | UŽITKOVÁ ZAHRADA

Plánujete v letošním roce rozšířit na zahrádce plochy pro jahody a hledáte kvalitní výchozí materiál? Pokud ano, máme pro vás zajímavý tip…

jahody_sklizeňJarní období je ideální pro výsadbu kvalitní Frigo sadby jahod. Pod tímto názvem se „ukrývají“ zachlazené nejkvalitnější sazenice z podzimní sklizně, které jsou očištěné a v zimních měsících skladované při teplotě okolo -1°C.  Vysazovat na správně připravená stanoviště se dají v období od března až do konce července s tím, že ještě tento rok vám bohatě zaplodí, jaro je ale přirozeně nejlepší.. U této sadby je prakticky 100% úspěšnost ujmutí, což jistě potěší nejen zahrádkáře, ale i větší pěstitele.

Z nabízeného sortimentu Frigo sadby vybíráme tyto odrůdy: Korona, Elsanta, Senga Sengana, Lambada a stáleplodící Aromas a Selva.

maranel 11Na závěr přinášíme návod na pěstování super převislého jahodníku Maranell, novinky, která plodí až do Vánoc. Super převislý balkónový jahodník Maranell přináší nejúžasnější jahody, jaké si dovedete představit. Brzy po vysazení se objevují nové a nové šlahouny, na kterých rostliny plodí až do zimy, a které dokáží narůst i do dvoumetrové délky. Jahodník plodí neskutečně sladké a šťavnaté plody, které můžete sklízet po celou sezónu, aniž byste se museli ohýbat k zemi. Jahody jsou navíc vždy čisté a neplesniví! Po vynikajících zkušenostech z minulé sezony vám je můžeme vřele doporučit.

Návod na pěstování: tato odrůda je vhodná zejména pro pěstování na balkóně v závěsných květináčích. Zakoupenou sazenici zasadíme ihned nejlépe do závěsného květináče o průměru minimálně 20 cm. Jako zemina postačí běžně prodávaný zahradnický substrát, do kterého přimícháme hnojivo PLANTACOTE nebo OSMOCOTE, které uvolňuje živiny po dobu 6 měsíců. Pro zdárný vývin plodů je třeba za třetí odnoží šlahoun zastřihnout. Na zimu šlahouny odstřihneme a závěsný květináč zapustíme do záhonu na zahrádce. Na jaře vyměníme zeminu a pokračujeme v pěstování.

Autor příspěvku: Pavel Beran


Co se vám může hodit?

zemina_jahodyZemina pro jahody 20 litrů: jedná se o speciální substrát určený k výsadbě a pěstování jahodníků. Je vyrobena ze směsi kvalitních přechodových, slatinných a vrchovištních rašelin a dobře vyzrálého jemně tříděného kůrového kompostu s přídavkem minerálních hnojiv a vhodná pro všechny odrůdy jahodníků. Dodržujte potřebný zálivkový režim, nejintenzivnější zásobování vodou a živinami připadá na období mezi květem a dozráváním plodů. V e-shopu k dostání za 77 Kč, balení 20 litrů.

hnojivo_jahodyOrganické hnojivo pro jahody a drobné ovoce: jedná se o peletované organické hnojivo, které je vyrobeno z fermentovaného slepičího trusu, melasy a následně stabilizováno sušením. Používá se hnůj od slepic z volných chovů. Hnojivo je určeno k základnímu hnojení před výsadbou rostlin a k přihnojování jahodníků během vegetace. Obsahuje základní prvky a živiny pro dobrý růst a tvorbu plodů. V e-shopu k dostání za 170 Kč, balení 5 kg.

Máte-li zájem o další výrobky z produkce společnosti Rašelina a.s. Soběslav (substráty, hnojiva, kondicionéry růstu aj.), které vám při práci se zeleninou, okrasnými i užitkovými rostlinami pomohou, seznamte se s nabídkou jejich zahradních center na www.raselinazc.cz. Podle bydliště si jistě vyberete to, které je vám nejblíže! A pokud chcete nakupovat pohodlně z domova, využijte eshop.raselina.cz ….

 

Komentáře