Sponzor rubriky

Jak zabezpečit chaty, chalupy a rekreační objekty před zimou?

Vložil | 17.12.2019 | Žádné komentáře | UŽITKOVÁ ZAHRADA

Většina chatařů a chalupářů na podzim ukončí sezonu a na zimu se vrátí do bytů a rodinných domků. Chaty a chalupy zůstávají dlouhé měsíce prázdné. Mnohé z nich jsou nedostatečně zabezpečené a přímo vybízí zloděje k návštěvě.

V minulém roce bylo například mezi listopadem 2018 a dubnem 2019 nahlášeno 849 krádeží vloupáním do víkendových chat soukromých osob. Je tedy velká šance, že i váš objekt si zloděj během zimy vyhlédne. Jak nepřijít o majetek a ani nemít starosti s poškozením chaty nebo chalupy?

V bezpečnostní agentuře TOP security mají více než 20 let zkušeností s instalací bezpečnostních systémů, vědí, co na zloděje zapůsobí a jak na zabezpečení chaty i chalupy.

Mechanické zábrany jsou základ

V dnešní době už nestačí pouhý zámek na dveřích. Zkuste na okna a dveře nasadit mříže, pořiďte si bezpečnostní dveře, zámky s cylindrickou vložkou, bezpečnostní kování nebo bezpečnostní fólie do oken. Čím víc překážek zlodějům přichystáte, tím je pravděpodobnější, že se nebudou namáhat s překonáváním zábran a raději půjdou o stavení dál.

Elektronické zabezpečovací systémy vás informují včas

Pořízením elektronických zabezpečovacích systémů (EZS) získáte okamžitý přehled o tom, co se na chatě děje. Mezi vysoce spolehlivé patří nejen detektory pohybu, ale také detektory otevření dveří a oken, detektory tříštění skla, úniku vody nebo CO2.

Moderní elektronické zabezpečovací systémy vám jsou schopny odeslat poplachové hlášení ve formě SMS, MMS nebo nahrávky na mobil nebo do PC a vy můžete během okamžiku reagovat nebo mohou spustit hlasitou sirénu, která může zloděje odradit.

Pokud se nacházíte od objektu dál a bylo by pro vás obtížné vyrazit zkontrolovat co se děje, je výhodné propojit systémy s pultem centrální ochrany (PCO), kde se o kontrolu objektu postarají za vás.

Elektronická požární čidla zabrání škodám

Kromě zlodějů může váš majetek zničit i požár. Proto je u chat a chalup důležité myslet na kvalitní elektronická požární čidla. Tato čidla pohodlně implementujete do elektrického zabezpečovacího systému. Mohou však pracovat i samostatně. Nejedná se o plnohodnotný systém EPS, avšak pro chalupy a rodinné domy tento jednoduchý způsob ochrany před požárem plně vyhovuje.

Kamerové systémy hlídají místo vás

Být viděn znamená být odhalen, to vědí i zloději. U chat a chalup, které střeží kamerové systémy, si zloději mnohdy lup rozmyslí. Chytré kamery s připojením na wifi vám poskytnou aktuální záznam z kamer přímo do vašeho mobilu nebo počítače. Už samotný pohled na kameru mnohdy lupiče odradí.

Přístupové systémy udělají z chaty pevnost

Na klíče jsme zvyklí, ale zloději už vědí, jak obyčejné zámky překonat. S přístupovými systémy jim uděláte čáru přes rozpočet. Opatřete vstup do chaty snímačem otisku prstu nebo přístupem na čip. Zajímavé jsou i přístupové systémy fungující na základě zadání kódu.

Pokud máte o elektronické zabezpečení chaty zájem nebo by vás zajímalo, na kolik takové zabezpečení na míru vašemu objektu vyjde, můžete si zdarma a nezávazně nechat připravit nabídku u již zmíněné bezpečnostní agentury na stránkách zde.

Co ještě můžete udělat?

Na závěr pro vás máme pár tipů a triků:

  • Navštivte chatu, chalupu nebo rekreační zařízení alespoň párkrát za zimu a zanechte po sobě stopy. Stačí vyšlapat cestičku ve sněhu, rychle shrábnout listí nebo přeskládat pár polínek dřeva na dvorku.
  • Cennější vybavení jako jsou sekačky, traktůrky, kola atd. schovejte do sklepů a do kůlen, kde nebudou vidět.
  • Vybavte chatu světelným čidlem u vchodu. Každý, kdo se přiblíží, spustí čidlo a všímavý soused hned uvidí, že je u vás živo, i když vy jste pryč.
  • Domluvte se sousedy, kteří bydlí v okolí trvale, že vám občas chalupu zkontrolují.

Přečtěte si také: Pojišťovny jsou nekompromisní. Proč se nevyplatí instalovat elektronické zabezpečení chaty svépomocí?

Komentáře