Sponzor rubriky

Vytvořte si vlastní věnec na dveře

Vložil | 17.10.2022 | Žádné komentáře | OKRASNÁ ZAHRADA

Líbí se Vám věnec z hortenzií, ale nevíte jak na to? V jednoduchosti je krása a uvidíte, že s námi tuto dekoraci na dveře zvládnete lehce.

Hortenzie mají nádherné květy, které zkrášlují naše zahrady, balkóny i terasy celé léto. S podzimem se sice mění jejich barvy, ale jsou neméně zajímavé. Byla by velká škoda je nechat bez využití. Můžeme si je třeba ostříhat a dát do větší vázy bez vody, kde uschnou a budou zdobit dál náš byt, nebo z nich můžeme vytvořit jednoduchý věnec na dveře.

Jak na to a co budeme potřebovat?

Nejdříve si zakoupíme slaměný věnec, průměr záleží na nás. Dále budeme potřebovat aranžovací (motací) drátek, kleštičky, zahradnické nůžky a samozřejmě květy hortenzií, případně další rostlinný materiál jako jsou větvičky vřesu, túje a jiné. Ve fantazii se meze nekladou.

Zvolila jsem květy tří druhů hortenzií – hortenzie velkolisté, latnaté a stromečkovité. Dopředu jsem si jednotlivé květy rozstřihala na menší části. Polovinu květů jsem doplnila tújí a vřesem a udělala z nich malé kytičky omotané drátkem. Posléze jsem přiložila první květ hortenzie a omotala drátkem, následně jsem přidávala připravené kytičky s jednotlivými květy. Po vytvoření věnce, jsem na něj ještě přivázala provázek z lýka, abych mohla věnec upevnit na dveře.

Pokud chcete mít věnec co nejjednodušší, použijte jen samotné květy hortenzií. Výsledek bude určitě také krásný.

Přeji Vám hezké podzimní dny a mnoho radostných zážitků s aranžováním.

Petra Máslová Dvořáková

 

Komentáře