Sponzor rubriky

Výsadba růží

Vložil | 7 9, 2012 | Žádné komentáře | OKRASNÁ ZAHRADA

 

Královna zahrady růže je mnohdy považována za pěstitelsky náročnou rostlinu. Pravda to ale není, stačí, když budeme dodržovat několik základních zásad.A začínáme sázením…

Pro výsadbu růží volíme slunné místo s dobrou cirkulací vzduchu a dobrou humózní půdou. Nejvhodnější doba pro jejich výsadbu je od poloviny října do poloviny listopadu. Výsadba na jaře je méně vhodná. Půdu pro záhonovou výsadbu zkypříme do hloubky až 40 cm a vyhnojíme. Při výsadbě jednotlivých keřů uděláme prostornější jamky hluboké 40 cm. Při záhonové výsadbě sázíme zpravidla na vzdálenost 40 –60 cm od sebe podle vzrůstnosti odrůd. Sazenice mají mít tři dobře vyvinuté výhony a kořeny dlouhé cca 20 cm. Kořeny rozprostřeme na strany, prosypeme zeminou, přišlápneme a zalijeme. K sazenicím přihrneme kopeček zeminy, abychom je chránili před vymrznutím. Výhony na zimu nezkracujeme. Poté záhon ještě lehce zakryjeme chvojím.


TIP RAŠELINA a.s.

ruze zem

Ideální pro výsadbu je Zemina pro růže, která svou strukturou i složením zajistí ideální prostředí pro dobré zakořenění a následné bohaté kvetení. Je vyrobena ze směsi kvalitních přechodových a slatinných rašelin, kompotu získaného z drcené jemně tříděné borové a smrkové kůry, minerálního vícesložkového hnojiva se stopovými prvky a jemně mletého dolomitického vápence.Zeminu si můžete zakoupit v e-shopu ze 50 Kč, balení 20 litrů.

 

Komentáře