Víte jak udělat z obyčejné letní párty slavnostní večírek? Zabere Vám to jen chvíli a výsledek stojí za to!

Vložil | 30.6.2017 | Žádné komentáře | OSTATNÍ

 

Léto je skoro tady. Čeká nás čas teplých večerů, setkání s přáteli, grilování, rodinných oslav, romantických večeří ve dvou a také zahradních oslav a párty. Zkrátka doba, na kterou se po dlouhé studené zimě všichni těšíme a kterou si chceme náležitě užít. Zcela na místě je zpříjemnit si všechny tyto venkovní chvíle i hezkým prostředím.

1Pár svíček, neotřele použitá dekorace nebo vkusně prostřený stůl totiž dokážou divy. Sluší každé zahradě i terase, dodají šmrnc a náležitý lesk každé oslavě. A řekněme si upřímně, v prostředí s výjimečnou atmosférou chutná tak nějak slavnostněji i obyčejná grilovaná klobása. Investovat trochu času a peněz do výzdoby se určitě vyplatí a zkusit můžete třeba ručně vyráběné skleněné ozdoby z dílny české firmy GLASSOR. Jejich nová kolekce je k navození letní atmosféry přímo určena.

S nástupem teplých měsíců se zlepšuje i naše nálada. To co nám ještě před týdnem připadalo jako neřešitelný problém je nejednou snesitelnější a nad spoustou věcí jen mávneme rukou. A přesně taková by měla být i dekorace používaná na letních oslavách. Svěží, lehká, jemná i tak trochu romantická.

„V naší nové letní kolekci jsme jednoznačně dali přednost čirému sklu a to buď bez dekoru, nebo zdobené pouze v jemných bílých tónech. Jde nejen o poslední světový módní trend, ale také o vyjádření letní nálady. Dekory nové kolekce se nesou v jemných květinových motivech a najdete na nich i motivy, které na kulatých ozdobách připomínají vznášející se balón. Dekorace z čirého skla se výborně hodí k mnoha stylům a díky své nadčasovosti je můžete používat i další roky bez toho, aby ztratily na své kráse a originalitě,“ vysvětlila Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR

4

O tom, že světlo udělá divy s každým, i tím venkovním prostorem, není pochyb. A slavnostní romantickou atmosféru nejlépe vytvoříte za pomoci teplého světla svíček. O to, aby světýlka z živého ohně byla nejen krásná, ale i bezpečná se skvěle postarají skleněné závěsné svícny. Fígl spočívá v tom, že svíčku lze otvorem umístit do jejich vnitřku. Svíčka je tak chráněna před sfouknutím větrem a navíc nehrozí nebezpečí, že od ní něco chytne.

2Svícny lze zavěsit na stromy, keř, pergolu nebo zábradlí, ale ozdobit s nimi můžete i větvičky ve váze na stole. Stolu bychom ostatně měli při osvětlování věnovat zvláštní pozornost. Světla je zde potřeba daleko více a to minimálně proto, aby bylo jasné, kam si odkládáte vidličku nebo skleničku s vínem. Vzhledem k našemu podnebí se k tomuto účelu hodí spíše nízké svícny, které lépe odolají případnému útoku větru. Podle místa, na které budou svícny použity, se pak můžete rozhodnout, zda použít solitérní kousek určený pouze pro jednu svíčku nebo svícen pro několik svíček najednou.

„Zvláště při večerních venkovních slavnostech můžete i z étericky působícího dekoračního předmětu velmi lehce udělat předmět ryze praktický. Stačí do svícnu použít svíčku proti hmyzu nebo k obyčejné čajové svíčce kápnout trochu citronellového oleje,“ doplnila Kateřina Tichá.

3Při setkání většího počtu osob se určitě budou hodit i jmenovky na stůl. Předem určené a dobře strategicky vybrané místo hosta totiž dokáže nejen dobře rozproudit konverzaci, ale zabránit i případným trapasům způsobeným špatným zasedacím pořádkem. Do jmenovek stačí jednoduše zasunout lísteček s fotkou nebo jménem příchozího a vše je vyřešeno. Skleněné jmenovky z nové kolekce Glassoru jsou samozřejmě ve stejném dezénu jako svícny, takže se perfektně hodí ke zvolenému stylu.

Autor příspěvku: Ivana Jenerálová

Komentáře