Klidné Vánoce bez stresových situací? Jde to, soustřeďte se ale jen na to podstatné!

Vložil | 11.12.2023 | Žádné komentáře | OSTATNÍ

Vánoce jsou obecně považovány za svátky klidu a míru, ovšem v dnešním světě to mnohdy neplatí. Ženy touží připravit pro své blízké ty nejlepší vánoční prázdniny, což s sebou přináší hodně časově náročných a mnohdy i stresujících aktivit. Perfektně uklizený byt, úžasná výzdoba, dokonalá tabule a stromeček. Pokud nestíháte vše z tohoto seznamu zařídit, nezoufejte. Poslední chvíle před Štědrým dnem se snažte využít především efektivně.

vanoce_1Nakupujte online, třeba i ozdoby!

Blížící se svátky na klidu většinou moc nepřidají. Naopak si začínáme uvědomovat, kolik věcí jsme ještě nestihli zařídit. Naštěstí existují e-shopy, díky nimž můžeme vše podstatné obstarat z tepla domova a přitom se věnovat dolaďovaní detailů. Pokud jste se třeba ještě nerozhodli, jaká barva bude letos vévodit vašim Vánocům, můžete se inspirovat na webových stránkách firmy GLASSOR, předního českého výrobce ručně dělaných vánočních ozdob. Pro letošní rok navrhli designéři osm kolekcí, které jsou dokonale barevně sladěné. Vše navíc můžete objednávat online, takže baňky vám doručí až ke dveřím.

Udělejte Vánoce více osobní

Vánoční svátky bychom měli především strávit mezi svými nejbližšími a nehroutit se kvůli drobným nedokonalostem. Zkuste se uklidnit kupříkladu kreativní prací a některé dekorace si sami vyrobte, například závěsný věnec. K jeho zhovotovení potřebujete jen drátěné ramínko, které upravíte do požadovaného tvaru, a pomocí baněk a tavné pistole vytvoříte krásný doplněk do bytu. Pokud chcete zapojit i děti, nakupte průhledné baňky, které si mohou jakkoliv dozdobit. A jestliže jste ještě nevybrali dokonalou barevnou kombinaci k dekorování, jednoduše zvolte pouze jeden odstín. Ať už vše sladíte do červené, bílé nebo modré, podle odborníků je to nejjednodušší cesta jak si užit Vánoce „stress-free“.

vanoce_6

Zaměřte se hlavně na stromeček

Abyste prožili skvělé svátky, není třeba obrátit při uklízení celý byt vzhůru nohama. Pokud máte pocit, že se vám čas na úklid a dokonalou výzdobu krátí, upřete svou pozornost hlavně k vánočnímu stromu a hezky prostřené štědrovečerní tabuli. Pojí se s nimi totiž dvě zásadní chvíle, u nichž se schází celá rodina – rozbalování dárků a slavnostní večeře. „Dobře ozdobený stromeček je základ. Na spodní a současně nejdelší větve umisťujeme větší ozdoby až o průměru patnácti centimetrů. Směrem ke špičce se jejich velikost zmenšuje, ke kmeni pak dáváme jednobarevné ozdoby, které vyplní prázdný prostor mezi větvemi. Nakonec samozřejmě nezapomeneme na ozdobnou špici, jež stromku dominuje,“ doporučuje Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR.

vanoce_7

Jestliže se k večeři scházíte ve větším počtu, určitě je dobré stanovit dopředu zasedací pořádek. Zvládnout takovou situaci vám pomohou designové stojánky na jmenovky v podobě ručně vyráběných skleněných baněk, které stolování současně dodají na luxusu. Každý strávník díky nim ihned zjistí, kam se má usadit, což při vánočním shonu mnohé usnadní. A pak již jen zbývá v klidu slavit…

Autorka příspěvku: Eliška Mezuláníková

Komentáře