Soběslavský pivovar získal ocenění v soutěžích Chutná hezky jihočesky a Regionální potravina

Vložil | 22.8.2022 | Žádné komentáře | OSTATNÍ

Dobré pivo se vaří i v Soběslavi. Místní Soběslavský pivovar získal letošní rok 2 ocenění.

V červnu získal první místo v soutěži Regionální potravina za svůj Nakuřovaný speciál. Je to novinka na českém trhu, která je postavena na sladu nakuřovaném jihočeskou rašelinou. Tento speciál je svrchně kvašený, díky nakuřovaném sladu má zajímavou kouřovou chuť a vůni. Příjemnou hořkost mu dodává český chmel. Je to 16° pivo s obsahem alkoholu 6,5%.

Dalším oceněným pivem, tentokrát v soutěži “Chutná hezky jihočesky” je Světlý ležák. Jedná se o tradiční spodně kvašený ležák s plným tělem a přiměřenou hořkostí. Jedná se o 11°pivo s obsahem alkoholu 4,3%.

 


Všechna piva, která se v Soběslavském pivovaru vaří, vychází z plzeňské technologie. Chuťově jsou více hořká, než jsme zvyklí z tradičních jihočeských pivovarů. Používané suroviny jsou nejvyšší kvality. V běžné nabídce je 6 druhů piv – Světlý ležák, Polotmavý ležák, IPA, Garden Ale, Pšeničný speciál, Nakuřovaný speciál. Na léto se vaří letošní novinka Bike Gose. Toto svrchně kvašené pivo s vysokým podílem pšeničného sladu má svěží nakyslou chuť, kterou mu propůjčuje koriandr, a jemně slaný nádech od himalájské soli.

Všechny druhy piv si můžete zakoupit v Zahradním centru Rašelina Soběslav, které je v sídle Soběslavského pivovaru na adrese Na Pískách 488, Soběslav. Tel. + 420 381 205 331 nebo v Infocentru na náměstí v Soběslavi. Další možnost je síť zahradních center Zahradní centrum Rašelina s.r.o. jejichž adresy naleznete na www.raselinazc.cz.

Více informací naleznete na www.raselina.cz nebo na Facebooku pod Soběslavský pivovar.

Komentáře