Sponzor rubriky

Se zeleným vajíčkem Big Green Egg můžete grilovat i na dálku pomocí mobilního telefonu!

Vložil | 27.7.2022 | Žádné komentáře | GRILY A GRILOVÁNÍ

I když se jedná o klasické keramické grily, pokrok jde dál a v 21. století se vývojáři těchto zařízení pro přípravu pokrmů zabývají kromě jiného také jejich propojením s mobilními zařízeními…

Důležitá je aplikace

Pokud si koupíte „zelené vajíčko“, automaticky se můžete na stránkách výrobce nebo prodejce zaregistrovat a podle toho, jakou máte velikost či typ grilu, získáváte přístup k mobilní aplikaci, s níž se dají „podnikat“ nejrůznější věci.

Kromě nabídky příslušenství je tu třeba i poradna, která pomáhá řešit vaše nejčastější problémy (forma dotazů a odpovědí) nebo spousta receptů souvisejících s využitím keramických grilů BIG GREEN EGG. Ty můžete doplňovat, upravovat, přidávat své vlastní a vše pak následně i sdílet s přáteli. Co se týče návodů na přípravu pokrmů, ty se neomezují jenom na „klasickou kuchařku“, ale najdete tu i seznam surovin, které potřebujete, včetně doporučeních ideálních teplot pro grilování či teplot uvnitř grilovaného masa.

EGG GENIUS BIG GREEN EGG

Pokud by někomu tato platforma bylo málo, může si přikoupit další zajímavé zařízení, které se jmenuje EGG GENIUS BIG GREEN EGG. K čemu slouží a proč bychom ho měli mít? Toto příslušenství si pořizují hlavně lidé, kteří své grily milují, chtějí je využít na sto procent a nebaví je u nich stát a neustále hlídat teplotu, vše regulovat. To za ně pohodlně zvládne tento GENIUS, který je zároveň propojen s mobilním telefonem, počítačem, notebookem anebo tabletem. Ale aby vše správně fungovalo, je třeba mít k dispozici WiFi.

Na tomto zařízení nastavíte před grilováním potřebnou teplotu a EGG GENIUS BIG GREEN EGG následně zajistí to, že vše proběhne podle předem nastavených parametrů. Ke své činnosti potřebuje toto zařízení přívod elektrického proudu, což ale v případě, že máte gril někde na terase, není žádný problém.

Ke GENIOVI jsou připojeny dvě sondy, z hlediska možného rozšíření se ale dají zapojit až čtyři. Jedna sonda hlídá teplotu roštu, druhá se píchne do masa. Vy si můžete dokoupit ještě rozdvojku a přidat další dvě sondy, které se rovněž píchnou do masa. Jejich pomoc přivítáte v okamžiku, kdy grilujete více druhů mas a u každého potřebujete hlídat okamžik, kdy tzv. „bude“.

Laicky řečeno můžeme uvést, že toto zařízení pracuje na principu větráku. V momentě, kdy je sledovaná teplota nízká, se GENIUS zapne a do spodní části topeniště fouká vzduch, který rozdmýchává oheň. Ten více hoří a vydává více tepla. Pokud je naopak teplota vysoká, GENIUS BIG GREEN EGG svoji aktivitu snižuje, čímž se produkuje i méně sálavého tepla.

Příslušenství se umisťuje pomocí přídavných plíšků do spodního regulátoru přívodu vzduchu v místě topeniště. Informace, které z čidel získává se pak odesílají do vašeho smartphonu, tabletu nebo počítače a pokud je teplota grilu příliš vysoká, nebo naopak hodně poklesne, přijde vám upozorňující zpráva.

Celý systém je elektronický, takže data, která naměří, se uchovávají ve statistikách. Z hlediska praktického pak tento zajímavý technický doplněk umožňuje hlavně to, abyste si dali na gril péci steak nebo kuře a nemuseli u „zeleného vajíčka“ po celou dobu přípravy pokrmu sedět a zabývat se regulací. Pokud víme, že se bude kuře grilovat třeba po dobu dvou hodin, můžeme se odjet klidně na krátkou dobu vykoupat anebo se věnovat jiným pracím na naší zahradě.

Tento technický doplněk se hodně využívá také při tzv. zimním grilování, o kterém jsme se zmiňovali v minulém článku. Pokud nechcete při nízkých teplotách sedět venku u grilu, můžete ho postavit někam na terasu a dívat se přes prosklené okno ven, třeba jak sněží. A přitom si chystat svůj oblíbený steak…

Aplikaci BIG GREEN EGG GENIUS si stáhnete buď v Applestore, anebo, to pro majitele telefonu s Androidem, v klasickém obchodu Play, vše samozřejmě zdarma!

Autor článku: GrilyKrby.cz

Pokračování příště…

Komentáře