Sponzor rubriky

Prázdninové kurzy grilování na keramickém grilu BIG GREEN EGG.

Vložil | 27.6.2022 | Žádné komentáře | GRILY A GRILOVÁNÍ

Zakoupili jste si „zelené vajíčko“, nebo ho máte doma, popř. uvažujete o tom, že si tento gril na prázdniny pořídíte. A v tomto okamžiku vás napadne, jestli ho budete umět správně používat. Přece jen je to poměrně drahé zařízení, tak ať slouží, jak má…

Od toho, abyste se to naučili, jsou naše kurzy, které probíhají nejen o prázdninách! Nemusíte složitě studovat návody na internetu, číst tištěné brožury anebo sledovat video poradny. V příjemném prostředí naší provozovny vám rádi vše ukážeme a spolu se zkušenými kuchaři se vším poradíme.

Kurzy obsluhy a vaření pomáhají!

Na předem objednaný a zaplacený kurz přicházíte v době, kdy jsou grily již rozpálené, a tudíž můžete začít ihned vařit. Obrovskou výhodou je, že při seminářích ve firmě Vladeko s.r.o Tachlovice máme k dispozici všechny typy grilů od těch nejmenších, které se dají snadno nakládat do auta a převážet na chalupu, až po ty velké s výjimkou XXL. Vy tak můžete získat informace o tom, co je na vašem grilu, který máte doma nebo si ho chcete zakoupit, možné připravovat, popř. zjistíte, že by se vám hodil jiný typ…

A jak kurzy probíhají? Předem zaplatíte 2.450 Kč a následně při příchodu k nám dostanete na recepci zástěru. Pak se odeberete do míst, kde vše probíhá a rozdělíte se na dvě skupiny. To proto, aby se všechno zvládlo a vy měli dostatečně úzkou vazbu s kuchařem i ostatními účastníky tohoto semináře. Celkem se jednotlivých kurzů účastní cca 12 lidí.

V rámci několika hodinové akce se kuchaři snaží ukázat vše, co grily umí. Jak se vajíčko správně rozpaluje, na kolik stupňů různé pokrmy grilovat a jak při plnění grilu postupovat. Vaříme z běžných surovin, které máte doma ve spíži, takže vše je naprosto přirozené.

Co se na kurzu vaří?

Začíná se předkrmem, pak společně připravujeme hlavní jídlo a končíme dezertem v podobě slaného nebo sladkého koláče. Co se týče aktivity, můžete se zúčastnit jako pasivní divák (pouze se dívat a vstřebávat informace) nebo se aktivně zapojit a spolu s kuchařem vařit! A aby byla tato akce skutečně smysluplná, to, co si účastníci semináře navaří, to si také sní.

Jak již bylo řečeno, menu těchto setkání je předem dané. Ale pokud máte zájem o nějaké specifické jídlo, určitá témata anebo účast přesně dané skupiny lidí, je možné si tento kurz vaření na keramickém grilu Big Green Egg objednat. Třeba jako dárek nebo teambuilding pro pracovní skupinu či zájmový kroužek. Při jídle a vaření se totiž kolektiv utužuje nejlépe…

Kdo vám radí?

Co se týče lektorů, jedná se o certifikované kuchaře, kteří mají osvědčení od společnosti Big Green Egg pro Českou republiku s tím, že znají detailně a dokonale vše, co k tomuto grilu patří. K ruce mají jednoho až dva pomocníky, takže je i dostatek času na to, ptát se a diskutovat. Hodně otázek se točí také kolem témat, jak je gril sestaven, zkonstruován a jak ho správně obsluhovat. Nesprávné používání zeleného vajíčka totiž může zařízení poškodit, např. při přípravě pizzy. Tady se může snadno stát, že spálíte těsnění, což vás možná ani nenapadne.

Během kurzu pracují jeho účastníci většinou ve dvojicích, což je svým způsobem paralela k tomu, jak doma grilujete. Tam také většinou nikdo nestojí u grilu dlouho úplně sám.

Na seminář přijďte hladoví!

I když to zní možná tak trochu jako nadsázka nebo legrace, na kurzy využívání a správné obsluhy keramického grilu Big Green Egg by lidé měli jezdit zásadně na lačno. To proto, že od samého začátku akce připravujeme pokrmy (předkrm, hlavní jídlo, polévku, dezert), které se nakonec musí i sníst. A přijedete-li s plným žaludkem, budete mít problémy tyto dobroty zkonzumovat.

Na kurzy se můžete hlásit na info@vladeko.cz, těšíme se na vás!

Autor článku: GrilyKrby.cz

Pokračování příště…

Komentáře