Rádi byste pěstovali ovoce, zeleninu a nebo bylinky do kuchyně bez chemie? Poradíme čím hnojit a do čeho sázet!

Vložil | 1.5.2024 | Žádné komentáře | HNOJENÍ NA ZAHRADĚ

Přírodní pěstování bez použití chemických přípravků je populární nejen v zahraničí, ale i u nás. Pro chutnou a zdravou zeleninu nebo i ovoce doporučujeme použít produkty společnosti Rašelina a.s. Soběslav. A které vám můžeme nabídnout?

aktivator_koprivaKopřiva plus – růstový aktivátor s výživou: tento kondiciační přípravek je vyrobený ze směsi kopřivy dvoudomé a břízy bělokoré. Obsahuje určité množství živin (N, P, K, Mg a Ca) včetně stopových prvků (Fe, Zn, Cu, Mn) ve snadno přijatelné formě pro rostliny. Podporuje tvorbu kořenů, růst listové plochy, kvetení a vývoj plodů. Udržuje rostlinu v dobré zdravotní kondici a podporuje její celkovou vitalitu. Mezi hlavní benefity patří: certifikováno nezávislou organizací Biokont jako produkt vhodný pro ekologické pěstování, zvyšuje přirozenou obranyschopnost vůči abiotickému stresu, zlepšuje zdravotní stav, výnos a kvalitu rostlin. Používá se po vzejití rostlin – zelenina, drobné ovoce, balkónové a pokojové rostliny.

organicke_jahodyOrganické hnojivo pro jahody a drobné ovoce: peletované organické hnojivo, které je vyrobeno z fermentovaného slepičího trusu, melasy a následně stabilizováno sušením. Používá se hnůj od slepic z volných chovů. Hnojivo je určeno k základnímu hnojení před výsadbou rostlin a k přihnojování jahodníků během vegetace. Obsahuje základní prvky a živiny pro dobrý růst a tvorbu plodů. K hlavním přednostem patří: certifikováno nezávislou organizací Biokont jako produkt vhodný pro ekologické pěstování, uvolňování živin je pozvolné a rovnoměrné v průběhu celého vegetačního období, čímž se omezuje jejich vyplavování, dodáváno v peletované formě pro snadnou manipulaci, neobsahuje klíčivá semena plevelů. Použití: vhodné pro všechny druhy jahodníků.

organicke_plodova_zeleninaOrganické hnojivo pro plodovou zeleninu: podporuje vývoj kořenového systému i růst rostlin a má příznivý vliv na větší násadu květů a plodů. Při dlouhodobějším používání se podílí na zvyšování podílu humusu v půdě. Hnojivo se používá k základnímu hnojení před výsadbou a k přihnojování během vegetace. Obsahuje organické látky, základní živiny (N, P, K, Ca, Mg) i stopové prvky a další upravující přísady jako jsou například dřevěné uhlí nebo zeolit. Benefity: certifikováno nezávislou organizací Biokont jako produkt vhodný pro ekologické pěstování, uvolňování živin je pozvolné a rovnoměrné v průběhu celého vegetačního období, čímž se omezuje jejich vyplavování, dodáváno v peletované formě, neobsahuje klíčivá semena plevelů Použití: určeno ke hnojení plodové zeleniny (rajčata, papriky, okurky, lilky, cukety, dýně a další).

Přírodní substrát univerzální: tato zemina je vyrobena ze směsi kvalitních rašelin, přírodní jílovité složky a organických hnojiv. Substrát neobsahuje průmyslová hnojiva. Je vhodný pro pěstování zeleniny, ovoce, květin a okrasných dřevin. Není vhodný pro kyselomilné rostliny. Mezi jeho přednosti patří: certifikováno nezávislou organizací Biokont jako produkt vhodný pro ekologické pěstování, obsahuje 2 typy unikátních organických hnojiv, čímž je zajištěno pozvolné a dlouhodobé uvolňování živin, strjně tak jako dokonalé a rovnoměrné rozptýlení hnojiva v substrátu, struktura substrátu zajišťuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům a má příznivý vliv na zakořeňování rostlin či rozvoj kořenového systému, dobrá jímavost zásobní vody a příznivá záhřevnost i při nižších teplotách okolního vzduchu, obsah jílovitých částic zvyšuje poutání živin a omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním, obsahuje potřebné množství základních i stopových živin. Použití: substrát můžeme použít pro výsevy, předpěstování sadby a pěstování rostlin. Je vyhnojen organickými hnojivy, proto první přihnojení nejlépe také organickým hnojivem doporučujeme až 3–4 týdny po výsadbě.

hnojivo vita_trávníkOrganické hnojivo pro trávník: je vyrobeno ze sladových klíčků (vedlejší produkt získaný při sladování ječmene), sladového prachu a vinázy (vedlejší produkt získaný při výrobě melasy). Neobsahuje živočišné proteiny. Kromě organických látek, základních a stopových živin obsahuje hnojivo i celou řadu vitamínů, enzymů a rostlinných hormonů jako přirozenou součást použitých surovin. Benefity: certifikováno nezávislou organizací Biokont jako produkt vhodný pro ekologické pěstování, sladové klíčky obsahují fytohormony podporující růst kořenového systému, hnojivo obsahuje dvě formy dusíku s různou rychlostí uvolňování. Část dusíku (15 % z celkového obsahu) se začne uvolňovat bezprostředně po aplikaci a zajišťuje výživu po dobu 3 až 4 týdnů. Zbývající část dusíku s pomalejší formou uvolňování se začíná uvolňovat po 3 týdnech a působí po dobu 3 měsíců, pozvolné uvolňování živin zajišťuje rovnoměrnou výživu travního porostu, hnojivo zvyšuje odolnost travního porostu v letních měsících proti poškození suchem. Použití: hnojivo se používá k základnímu hnojení před výsevem a k přihnojování trávníku v průběhu vegetace.

substrát pro bylinkyPřírodní substrát pro bylinky: zemina je vyrobena ze směsi kvalitních rašelin, prosetého jemně tříděného křemičitého písku a organických hnojiv. Substrát neobsahuje průmyslová hnojiva. Je vhodný pro pěstování celé řady druhů bylinek a zeleného koření, například: bazalka pravá, dobromysl obecná, rozmarýn lékařský, máta peprná, kadeřavá i kořenová petržel pro nať, pažitka, cibulka pro nať, majoránka, kopr, řeřicha a další. Benefity: certifikováno nezávislou organizací Biokont jako produkt vhodný pro ekologické pěstování, obsahuje 2 typy unikátních organických hnojiv od renomovaného výrobce, která jsou vyrobena z širokého spektra vstupních surovin. Tím je zajištěno pozvolné a dlouhodobé uvolňování živin a díky patentované technologii mikrogranulace také dokonalého a rovnoměrného rozptýlení hnojiva v substrátu, podporuje tvorbu silic a aromatických látek, struktura substrátu zajišťuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům a má příznivý vliv na vzcházení i zakořeňování rostlin. Použití: substrát je vhodný k výsevům a pěstování bylinek a jiných aromatických rostlin. Hodí se k pěstování jak v květináčích (truhlících) v bytech nebo zimních zahradách celoročně, tak i na záhonech (nebo lodžiích a balkónech) v průběhu vegetačního období.

rajčata a paprikySubstrát pro rajčata a papriky: je vyroben z kvalitní tříděné rašeliny a organických hnojiv. Neobsahuje průmyslová hnojiva, a tedy splňuje všechny podmínky pro ekologické pěstování. Je vhodný pro pěstování všech odrůd rajčat a paprik. Benefity: obsahuje 2 typy unikátních organických hnojiv, čímž je zajištěno pozvolné a dlouhodobé uvolňování živin, díky patentované technologii mikrogranulace je dosaženo dokonalého a rovnoměrného rozptýlení hnojiva v substrátu, má dobrou jímavost zásobní vody a příznivou záhřevnost, struktura substrátu zajišťuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům i příznivý vliv na vzcházení a zakořeňování rostlin. Použití: hodí se pro pěstování všech odrůd rajčat a paprik. Tento substrát se již nemusí míchat s žádnou jinou zeminou. Velmi vhodné je použítí pro nádobové pěstování a pytlové pěstování.

léčivé a aromatické bylinySubstrát pro léčivé a aromatické byliny: je vyroben z kvalitní tříděné rašeliny a organických hnojiv. Neobsahuje průmyslová hnojiva, a tedy splňuje všechny podmínky pro ekologické pěstování. Je vhodný pro pěstování léčivých bylin, jako je heřmánek, mateřídouška, meduňka a další rostliny, které se dají používat v kuchyni i v přírodním léčitelství. Mezi hlavní přednosti patří: obsahuje 2 typy unikátních organických hnojiv, čímž je zajištěno pozvolné a dlouhodobé uvolňování živin, díky patentované technologii mikrogranulace je dosaženo dokonalého a rovnoměrného rozptýlení hnojiva v substrátu, podporuje tvorbu silic a aromatických látek, struktura zeminy zajišťuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům a má příznivý vliv na vzcházení či zakořeňování rostlin. Použití: substrát je určený pro výsadbu léčivých a aromatických bylin a nemusí se již míchat se žádnou jinou zeminou.


Další výrobky z řady Vita Natura pro pěstování bez chemie najdete na této stránce

Hodně úspěchů při pěstování přeje Rašelina a.s. Soběslav, váš partner ve světě zemin a substrátů!

Máte-li o výrobky pro pěstování plodin na zahrádce nebo bylinek v truhlících za oknem bez chemie zájem (substráty, hnojiva, kondicionéry růstu aj.), seznamte se s nabídkou  zahradních center společnosti Rašelina a.s. na stránkách  www.raselinazc.cz. Podle bydliště si jistě vyberete to, které je vám nejblíže! A pokud chcete nakupovat pohodlně z domova, využijte eshop.raselina.cz ….

 

Komentáře