Videonávod na přesazení pokojových rostlin

Vložil | 31.1.2022 | Žádné komentáře | BALKONOVÉ A POKOJOVÉ ROSTLINY, VIDEA

Únor je nadohled a my můžeme kromě plánování, co kam na záhony v zahradě vysít a vysázet, věnovat čas také rostlinám v bytě. A první věcí, kterou bude potřeba udělat, je jejich přesazení. V tom by vám mohlo pomoci naše instruktážní video, podle něhož si můžete následně udělat seznam, co pro první jarní práce doms chybí a vyrazit nakupovat…


Máte doma vše, co budete pro přesazování potřebovat?

Pro přesazování pokojových rostlin se hodí např. Zemina pro pokojové rostliny: ta je vhodná také pro pěstování kvetoucích i stále zelených pokojových rostlin a vyrobena z kvalitních tříděných rašelin, vyzrálého kůrového kompostu, jílovité složky a s přídavkem minerálních (kombinovaných, jednosložkových a vápenatých) hnojiv. Zemina je vyhnojena na několik týdnů, zajištuje dobré provzdušňování kořenového systému, zadržuje zálivkovou vodu, jílovité částice zabraňují vyplavování živin, rašelina omezuje vznik houbových chorob. Používá se k pěstování pokojových rostlin bez nutnosti míchání s jinou zeminou. Substrát udržuje kyprost a vzdušnost půd, zaručuje dobrý růst, bohatou tvorbu kořenů a květů. Zadržováním slunečních paprsků umožňuje lepší využití tepla pro růst rostlin a tvorbu biomasy. Látky obsažené v rašelině omezují kořenové choroby, proto je vhodný k přesazování stromů a keřů, kde urychlí jejich zakořeňování a šetří vláhu. Výrobek si můžete zakoupit v e-shopu za 116 Kč, balení 40 litrů.

Velice dobře se dá použít také úplně obyčejný Zahradnický substrát B univerzální , který dodá vašim rostlinám vše, co potřebují! Je vyroben ze směsi kvalitních rašelin, minerálního kombinovaného hnojiva se stopovými prvky a jemně mletého dolomitického vápence. Je vhodný pro rostliny vyžadující vyšší zásobu živin. mezi jeho další benefity patří: obsahuje bezchloridové NPK hnojivo s mikroprvky, rostliny tak nemusíme několik týdnů hnojit, rychluje zakořeňování a šetří vláhu, několika násobný vítěz soutěže Čtenáři Receptáře doporučují, osvědčená receptura s dlouholetou tradicí, rašelina omezuje vznik houbových chorob, neobsahuje klíčivá semena plevelů a zárodky škůdců. V našen e-shopu je k dostání za 61 Kč, balení 20 litrů.

Aby rostliny lépe po přesazení zakořenili, doporučujeme jejich zálivku roztokem Algahuminu. Pokojovky tak získají lepší obranyschopnost proti nepříznivým vlivům, lépe zakoření a následně porostou. Roztok pro zálivku by měl mít barvu středně hnědého čaje. Algahumin si můžete zakoupit v našem e-shopu, cena 235 Kč, balení 1 litr. A co nespotřebujete teď, hodí se třeba na kondiciaci vysazené zeleniny.

Máte-li zájem o další výrobky z naší produkce (substráty, hnojiva, kondicionéry růstu aj.), navštivte eshop.raselina.cz , popř. stránky s nabídkou našich zahradních center na www.raselinazc.cz. Vyberte si to, které je vám nejblíže! Těšíme se na vaši návštěvu…

Komentáře