Přesazování pokojových rostlin krok za krokem…

Vložil | 31.3.2023 | Žádné komentáře | BALKONOVÉ A POKOJOVÉ ROSTLINY

presazovani

Jaro je tu a my musíme vše rychle stihnout, včetně přesazení pokojovek. Těm měníme zeminu na začátku jara, v dostatečném čase před jejich vrcholným vegetačním obdobím. 

A jak při přesazování postupovat?

1. rostlinu vyjmeme opatrně z původního obalu a odstavíme uhnilé kořeny a „vyžilou“ zeminu.

2. na drenážní vrstvu nasypeme vrstvu nové zeminy a na ni umístíme rostlinu tak, abychom mohli zbytek zeminy dosypat okolo kořenového balu, ale i nad něj. Pro přesazování volíme takovou zeminu, která je určena speciálně pro pokojové rostliny, před zeminou, kterou si nakopeme někde na zahradě. Zemina pro pokojové rostliny obsahuje kvalitní rašeliny a nemusíme se obávat toho, že rostlinu kontaminujeme nějakou chorobou či škůdcem.

3.  zeminu navršíme do výšky cca 1 cm pod okraj květináče, abychom měli prostor pro zálivku. Rostlinu zalijeme hned po přesazení, ale jen mírně. Rašelina obsažená v Zemině pro pokojové rostliny vodu zadrží a postupně ji uvolňuje.

Autorka: Ing. Jan Stropnický


TIP RAŠELINA a.s.

Pro přesazení můžete použít i Zahradnický substrát B.  Ten byl v minulosti oceněn čtenáři časopisumaketa ZSB Receptář jako nejlepší zahradnický substrát na trhu. Čtenáři vyzkoušeli jeho kvality při používání na zahradě a poslali mu nejvíce hlasů.

Substrát udržuje kyprost a vzdušnost půd, zaručuje dobrý růst, bohatou tvorbu kořenů a květů. Zadržováním slunečních paprsků umožňuje lepší využití tepla pro růst rostlin a tvorbu biomasy. Látky obsažené v rašelině omezují kořenové choroby, proto je vhodný k přesazování stromů a keřů, kde urychlí jejich zakořeňování a šetří vláhu. Výrobek si můžete zakoupit v e-shopu za 156 Kč.

Aby rostliny po přesazení získaly potřebnou sílu, doporučujeme jejich zálivku roztokem Algahuminu. Zajistíme tak dobrou obranyschopnost proti nepříznivým povětrnostním vlivům, pokojovky lépe zakoření a následně i porostou. Roztok pro zálivku by měl mít barvu středně hnědého čaje. Algahumin si můžete zakoupit v našem e-shopu, cena 262 Kč, balení 1 litr. A co nespotřebujete teď, hodí se třeba na kondiciaci vysazené zeleniny.

Máte-li zájem o výrobky z produkce společnosti Rašelina a.s. Soběslav, které použijete při výsevu nejen paprik,(substráty, hnojiva, kondicionéry růstu aj.), seznamte se s nabídkou jejich zahradních center na www.raselinazc.cz. Podle bydliště si jistě vyberete to, které je vám nejblíže! A pokud chcete nakupovat pohodlně z domova, využijte eshop.raselina.cz ….

Komentáře