Pokvetou balkonovky ze supermarketů i bez přesazení? Ano, vyzkoušeli jsme to!

Vložil | 18.7.2017 | Žádné komentáře | BALKONOVÉ A POKOJOVÉ ROSTLINY

 

Řada pěstitelů si ztěžuje, že rostliny zakoupené v hobby marketech jsou v nevyhovujícím substrátu a že bez výměny zeminy chřadnou a nebo špatně nakvétají. Musí to být ale pravidlem?

Ke zveřejnění tohoto příspěvku nás inspirovala naše stálá čtenářka paní Eva, která na svém balkóně pěstuje od jara fuchsie. Obrázek jedné nám poslala i s následujícím dopisem:

Vážená redakce,

reaguji na vaši výzvu a zasílám fotografie fuchsie, kterou mám od konce dubna a stále krásně kvete. Zakoupila jsem ji v jednom supermarketu a protože nemám tolik možností, nepřesadila jsem ji, jak často doporučujete, ale ponechala v původním květináči i substrátu.

Zpočátku moc nerostla, asi jí nevyhovovalo problematické jaro, a nebo stanoviště na jižním okně. V polovině května jsem ji proto začala stimulovat a hnojit vašimi přípravky a postavila na okno do ložnice a následně na balkon, který je orientován na východ.

Sami můžete posoudit, jak krásně kvete. A jak se o ni starám? Důležitá je pravidelná zálivka, střídmě 2x denně. K té je nutné přidat kondiciace postřikem a zálivkou řasovým extraktem Algahumin, který přidávám do zálivky dle návodu jedenkráte za 14 dnů. A v časových mezerách používám tento preparát  také v postřiku.

Výživu dodávám prostřednictvím hnojiva na kvetoucí pokojové rostliny a používám i hnojivo na orchideje, o němž jste psali, že ke květu nabudilo i kaktusy. Mě se velice osvědčilo.

Fuchsie stále kvete a stále nasazuje nová poupata a to i přes to, že nebyla po zakoupení přesazena. Důležitá je výživa a také fakt, že ji zalévám pravidelně a střídmě a nenechávám stát vodu v keramickém ozdobném obalu. Kořeny tak nezahnívají a rostlina stále roste.

S pozdravem Vaše pravidelná čtenářka Eva.

Komentáře