Nápady do našich zahrad – muškátová pyramida

Vložil | 15.6.2017 | Žádné komentáře | BALKONOVÉ A POKOJOVÉ ROSTLINY

 

Naprosto netradiční způsob pěstování pelargonií  je v těchto dnech k vidění na českobudějovickém náměstí…

Jedná se o nádherně nakvétající muškátovou pyramidu, která je vysoká skoro 2 metry. Má podobu jednoduchého kužele, nachází se u budovy radnice a dostaveníčko si zde dávají nejen zamilovaní. V jihočeské metropoli už se totiž tak trochu vžil jednoduchý slogan s místopisným označením “Sejdeme se u pyramidy”!

muskat_pyramida_1 muskat_pyramida_2
Ukázka celkové podoby a skladby jednotlivých částí s rostlinami

muskat_pyramida_3 muskat_pyramida_4
Vrchol pyramidy a pohled na místo, kam se sázejí muškáty

Konstrukčně se nejedná o nic složitého, základem jsou plastové skruže s otvory, do nichž se vysazují sazenice převislých muškátů. Ty se pak již jen zalévají a hnojí…


TIP RAŠELINA a.s

K vysazování muškátů do pyramidy doporučujeme Substrát pro muškáty, který  je vyroben z kvalitní tříděné rašeliny s přídavkem minerálních hnojiv a vápenaté složky. Je určen pro přesazování a pěstování muškátů i ostatních balkónových květin s podobnými požadavky. Je vhodný též k pěstování muškátů v květináčích, balkónových (okenních) truhlících i kameninových korytech. Mezi hlavní benefity této zeminy patří například: vyhnojení na několik týdnů, dobrý přístup vzduchu ke kořenům rostlin, dobrá jímavost zásobní vody, příznivá záhřevnost i při nižších teplotách okolního vzduchu, urychlení zakořeňování rostlin, podpora rozvoje kořenového systému. Výrobek si můžete zakoupit v e-shopu za 96 Kč, balení 40 litrů.

zemina_balkonove rostlinyKromě uvedeneho substrátu můžete použít také Zeminu pro balkónové květiny. Ta je připravena pro pěstování muškátů, petúnií, begónií, fuchsií, aksamitníků, verben a dalších balkónových květin s podobnými požadavky. Zemina je vyrobena z kvalitní tříděné rašeliny s přídavkem minerálních hnojiv a vápenaté složky.  Mezi hlavní přednosti tohoto substrátu patří: obsahuje bezchloridové NPK hnojivo s mikroprvky, má vyšší dávku fosforu pro bohatší kvetení, dobře jímá vodu. Zemina je vhodná k pěstování balkónových rostlin v květináčích, truhlících i kameninových korytech, v e-shopu je k dostání za 76 Kč, balení 40 litrů.

houby_muskatyVydatným pomocníkem pro zdárný růst vašich muškátů budou zcela jistě Mykorhizní houby pro balkónové květiny. Ty jsou z rodu r. Glomus a tvoří symbiózu s kořeny pěstovaných rostlin. Vytvořená mykorhiza umožňuje lepší příjem vody a živin (zejména fosforu a draslíku) a jejich efektivnější dodání rostlinám. Tím zajišťuje rostlinám lepší a vyrovnaný růst, bohatší a zdravější kořenový systém, větší nasazení květů, dlouhodobější kvetení a vyšší odolnost proti nepříznivým vlivům. Benefity: lepší příjem živin rostlinou, snížení spotřeby hnojiv, rychlý a vyrovnaný růst, větší nasazení květů, vyšší odolnost vůči chorobám a škůdcům. Přípravek je vhodný pro muškáty, verbeny, petúnie, surfinie, fuchsie, lobelky, okrasné popínavé rostliny a další kvetoucí rostliny. V e-shopu k dostání za 193 Kč, balení 750 gramů.

hnojivo_balkon_kyblikPro následné hnojení vysazených muškátů můžete použít např. Hnojivo Hortilon Premium BALKÓN. To svým vyváženým složením (NPK (+MgO) 15 – 10 – 15 (+2) + ME) zajišťuje optimální výživu balkónových květin a zaručuje bohatou tvorbu květů a zdravý růst. Benefity: podporuje větší násadu květů a delší dobu kvetení, 100 % rozpustnost, živiny včetně mikroprvků v chelátové podobě jsou pro rostliny přítomny ve snadno přijatelné a vysoce účinné formě, obal zabraňující zvlhnutí hnojiva při skladování. Hnojivo je vhodné pro hnojení všech balkónový květin (muškáty, verbeny, petúnie, surfinie, aksamitníky, bakopa a jiné) svýjimkou kyselomilných rostlin. V e-shopu k dostání za 105 Kč, balení 1 kg.

Kompletní nabídku našeho prodejního sortimentu pro užitkovou i okrasnou zahradu si můžete prohlédnout na stránkách e-shopu společnosti Rašelina a.s. Soběslav. Jistě tam najdete vše,co potřebujete …

Komentáře