Přípravy na balkóny plné květů nesmíme podcenit!

Vložil | 13.4.2020 | Žádné komentáře | BALKONOVÉ A POKOJOVÉ ROSTLINY

Chcete mít také letos radost z krásy muškátů, begónií, fuchsijí, verben, surfinií a dalších balkonových rostlin? Právě teď je ta vhodná doba na to, abyste se zamysleli, čím je možné záplavy květů docílit.

balkon_1

Odpolední odpočinek na balkóně plném květů s šálkem dobrého čaje či kávy si dokáže představit každý z nás. I v rušném městě se můžeme jednoduše obklopit kouskem naší soukromé přírody, jejíž barevnost a různorodost si sami vytvoříme.

Základ úspěchu je následující: správně zvolené rostliny, vhodné pěstební nádoby, kvalitní substrát a pravidelné hnojení.

balkon_2

Rostliny volíme podle orientace našeho balkónu či terasy ke světovým stranám.  Je to velmi důležité, protože některé rostliny jako například begónie nesnáší úpal, a naopak petúnie nemají rády stín. Před samotným nákupem balkónovek si tedy nejprve musíme zjistit, co rostlinky potřebují, buď si o nich přečteme, nebo se zeptáme přímo v zahradním centru. Často mají hrnkované rostliny i štítky, na kterém jsou základní informace o rostlině.

Další důležitým bodem je pěstební nádoba. Na trhu je jich spoustu druhů, pro snadnější zálivku můžeme zvolit samozavlažovací truhlíky či závěsné nádoby.

balkon_3Nedílnou součástí je kvalitní substrát neboli zemina, který by měl být určen přímo pro balkónové květiny. Substrát má být kyprý, vyhnojený, má mít dobrou jímavost vody a příznivou záhřevnost. Pokud chcete rostlinám dodat opravdu kvalitní substrát, můžete volit Substrát s mykorhizními houbami Balkónové květiny, který je obohacen o smáčedlo, vododržnou látku a vybrané kmeny mykorhizních hub. Smáčedlo zvyšuje vsakování vody do substrátu, čímž je zajištěn lepší příjem vody a v ní rozpuštěných živin rostlinou. Vododržná látka váže vodu a postupně ji uvolňuje. Mykorhizní houby se naváží na kořenový systém rostliny, a tím ji dodávají i více potřebných živin. Díky nim má rostliny celou řadu výhod: lepší a vyrovnaný růst, bohatší kořenový systém, větší nasazení květů a dlouhodobější kvetení či větší obranyschopnost vůči nepříznivým vlivům.

balkon_4Pokud již máte substrát koupený, můžete použít Mykorhizní houby pro balkónové rostliny, jako samostatné balení, které do substrátu přimícháte.

Protože jsou balkónové květiny v pěstování omezeny na poměrně malý prostor, a navíc po nich chceme, aby za relativně krátkou dobu vykvetly a kvetly celé léto, je nezbytně nutné je pravidelně hnojit. Velmi vhodné je vodorozpustné hnojivo Hortilon Premium Balkon. Živiny jsou pro rostliny ve velmi přijatelné formě. Navíc díky plastovému kyblíku, ve kterém je hnojivo umístěno, můžete bez problémů s vlhnutím ponechat hnojivo i do příští sezóny.

Hodně úspěchů s balkónovkami přeje Ing. Petra Dvořáková, Rašelina a.s. Soběslav, www.raselina.cz

Máte-li zájem o výrobky z produkce této společnosti (substráty, hnojiva, kondicionéry růstu aj.), které vám při pěstování balkonových rostlin pomohou, seznamte se s nabídkou jejich zahradních center na www.raselinazc.cz. Podle bydliště si jistě vyberete to, které je vám nejblíže! A pokud chcete nakupovat pohodlně z domova, využijte eshop.raselina.cz …. 

Na balkonovky toho máme opravdu hodně!!!

 

Komentáře