Sponzor rubriky

Grilovat se dá i když sněží! Nevěříte? Vyzkoušejte to…

Vložil | 11.1.2019 | Žádné komentáře | GRILY A GRILOVÁNÍ

Leden či zimní měsíce obecně nejsou dobou, kdy by jedna grilovačka střídala druhou a vaší zahradou se linula vůně grilovaného masa a zeleniny. Spíš se většina grilů po vzoru některých zástupců zvířecí říše ukládají k zimnímu spánku.

V poslední době se ale mezi fanoušky grilování objevují rebelové, kteří se svého oblíbeného koníčka nechtějí zbavit ani během zimy, kdy na zahradě spíš potkáte sněhuláka než roztopený gril. A právě o zimním grilování bude dneska řeč.

Griluje se trochu jinak

Kdo by se při zimním grilování striktně řídil recepty z grilovacích kuchařek, velmi pravděpodobně by zplakal nad výdělkem. Tyto recepty totiž vychází z předpokladu, že se griluje pouze v na jaře a v létě. Nepočítají proto se sníženou venkovní teplotou, která například zpomaluje roztápění grilu a tak by se mohlo stát, že začnete grilovat kuře a ono je i po uplynutí předepsaný doby v takovém stavu, že po jeho pozření se můžete jít rovnou objednat k doktorovi na podezření na salmonelózu.

Pomůžeme si vyspělými technologiemi

Při zimním grilování přijdou víc než když jindy vhod různé měřicí přístroje jako jsou teploměry, termosondy atp. Zatímco v sezóně se můžou i méně protřelí fanoušci grilování spolehnout na svůj úsudek a své instinkty, protože venkovní teplota se nijak neprojevuje na fungování grilu, v zimě se propečení zejména větších kusů masa odhaduje mnohem hůře a není proto ostudou sáhnout v takové chvíli po moderních technologiích. Termosond a teploměrů je mnoho druhů v různých cenových relacích. Nejmodernější termosondy je už možné propojit s chytrými telefony a pomocí různých aplikací lze monitorovat propečení připravovaného pokrmu i na dálku – tedy z pohodlí vytopené chaloupky, domku, chaty atd.


Co takhle voňavé, teplé škvarky? I to je v zimě na grilu možné!

Důležité je vhodné oblečení

Dlouhý tlustý svetr a předlouhá vlněná šála sice krásně zahřejí, ale na grilování se příliš nehodí. Mohlo by se totiž stát, že by od grilu blafla a malér by byl na světě. Při výběru oblečení buďte proto opatrní a vybírejte takové kusy, ve kterých vám nebude zima, ale které vás zároveň nebudou vystavovat riziku vzplanutí. S nabalováním to ale nepřehánějte, přece jen váš zahradní gril vydává nějaké teplo a tak není nezbytně nutné být nabalen jak na polární výpravu. Důležité je mít dobré boty, krytá záda a po ruce termosku s grogem nebo jinou tekutou ochranou proti zimě.

Pohodu v zimě na terase vám přeje Vladeko s.r.o Tachlovice, partner nejen pro letní radovánky v zahradě

Komentáře